![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 10302504
*
nr 1030 2504
Kanna
Keramik, signerad, Pumpa, höjd: 14 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 20:02:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 08:41:37
1
100 kr
8/4 14:01:07
2
Vinnande bud
10/4 22:41:51
3
200 kr
10/4 22:41:51
2
250 kr (Budbetjänt)
11/4 19:27:06
4
300 kr
11/4 19:27:06
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik pumpa
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:18
-
5261 Kanna
Antik, fajans / metall. Höjd: 24,5 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:34
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55
*
Kanna
Läs om budbetjänten
nr 1030 2504
Kanna
Keramik, signerad, Pumpa, höjd: 14 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 08:41:37 | 1 | 100 kr |
8/4 14:01:07 | 2 | Vinnande bud |
10/4 22:41:51 | 3 | 200 kr |
10/4 22:41:51 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
11/4 19:27:06 | 4 | 300 kr |
11/4 19:27:06 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik pumpa
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:18 -
5261 Kanna
Antik, fajans / metall. Höjd: 24,5 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:34 -
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55